Certifikácie

Nasledovné medzinárodne uznávané certifikáty su výsledkom našej dlhoročnej a úspešnej práce v programoch, ktoré Vás vždy s nadšením školíme. Ak nechcete nič riskovať, tak hľadajte certifikovanych lektorov. Pýtajte si spolu s cenovou ponukou aj meno lektora a informujte sa o jeho odborných kompetenciach. U nás sa môžete na lektora vždy spoľahnúť.

MOS Excel 2016 - Expert - Marek Fuska    GOOGLE - Digitalna garaz - 2016 - Marek Fuska    MOS Word 2016 - Expert - Marek Fuska

Microsoft Office Specialist - Excel 2016 - Expert

Microsoft Office Specialist - Word 2016 - Expert

Google - Digitálna garáž

Ako si pripraviť v Exceli dashboard reporty a čo to vlastne je.

02. 06. 2023, 19:27

Dashboard je typom reportu, ktorý na jednej stránke či obrazovke prehľadne ukazuje všetko podstatné o situácii vo firme, na trhu, v projekte, a naviguje manažérov ku správným rozhodnutiam. Dashboard je riadiaci panel a ako taký musí byť čitateľný jedným pohľadom, ale súčasne aj ľahko prispôsobiteľný, pretože biznis sa mení rýchle.

Dashboard sa často definuje ako vizuálne zobrazenie najdôležitejších informácií potrebných k dosiahnutia cieľa, zhrnuté a usporiadané obyčajne na jednej stane (obrazovke), tak aby sa dali vyhodnotiť jedným pohľadom.

Pri vytváraní  dashboardu je potrebné určiť :

  • aké údaje zobraziť, určené: dôvodom vytvárania, spôsobom využitia, úrovňou zhrnutia, frekvenciou použitia, typom rozhodovania.
  • kde umiestniť údaje, rozmiestenie údajov nie je o estetike, ale o prístupe k vyhodnocovaniu napr. skupinové údaje umiestnené spoločne umožňujúce vizuálne porovnávanie.
  • interaktivita, rozhodovanie o nasledujúcej akcii užívateľa: potrebné detailnejšie zobrazenie,  nájdenie riešenia alebo slovné popisy.
  • vizualizácia, používanie primeraných zobrazujúcich prostriedkov, ktoré poskytujú jasnú informáciu bez zbytočných detailov.

Kurz Excel - interaktívne dashboard reporty je určený predovšetkým manažérom, ekonómom, účtovníkom a marketingovým pracovníkom, ktorí analyzujú veľké množstvo údajov a vizualizujú ich formou tabuliek a grafov. Dashboardy sa teda skladajú z prvkov s ktorými pokročilí uživatelia Excelu pracuju denne, len si tieto nástroje nevizualizujú na jednom hárku a zrejme ich ani nevyuživajú tak efektívne ako to Excel umožňuje.

Viac sa o tejto téme môžete dozvedieť v našich verejných školeniach:
Online:
Excel - Interaktívne dasboard reporty
Prezenčne:
Nitra alebo Žilina

Prípadne priamo u Vás vo firme formou uzatvorenej skupiny. Pre termín a cenu nás kontaktujte mailom alebo telefonicky.

Komentáre2

27. 09. 2023, 12:51:51
Martina Klacková - odpovedať
Dobrý deň, robíte školenie na excel dashboardy v Žiline? Máte skúseného lektora, ktorý vie pomôcť s praktickými problémami? Klacková
29. 09. 2023, 17:29:37
Marek Fuska - odpovedať
Dobry den pani Klacková, aktualne toto skolenie nie je naplanovane v Ziline formou verejneho terminu. Vieme ale pripravit uzatvorene skolenie, ktore je vhodne ak je Vas firme viac takych ktori by mali o uvedene skolenie zaujem. Pripadne 16.10.2023 je toto skolenie v garantovanom termine v Nitre - aktualne so zvyhodnenou cenou. viac info na webe tohto kurzu: https://www.kurzy-it.sk/excel-dashboard-reporty-nitra

Používame naše súbory cookies a aj tretích strán, aby sme vám poskytli tie najlepšie služby a získali štatistiky o vašej návšteve. Ak pokračujete, súhlasíte s používaním súborov cookies.